(ВИДЕО) Пронашле осамено бебе и го вратиле на мајката – нејзината реакција многумина налутила!

На почетокот на минатиот месец, двајца мажи пронашле бебе како ползи по скалите на една плажа во Кент.
32-годишниот Мајкл Карид решил да го земе детето во раце и да го врати на неговите родители кои биле на плажа. Проблемот бил што тој не можел да сфати чие дете е, бидејќи никој не го барал.
Но, наскоро сфатил, па го предал детето во раце на мајката, која реагирала прилично ладно, како ништо да не се случило. Нејзината реакција ги разбесни корисниците на социјалните мрежи, а видеото беше прегледано околу 1,5 милиони пати за еден ден.

Фото: Принтскрин/YouTube/Jam Press

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали е поздрав полномрсниот или „лајт“ јогурт

Луѓето често бегаат од млечни производи со маснотии, бидејќи мислат дека предизвикуваат висок холестерол, но …