(ФОТО) ЖЕНА МУ РОДИЛА ДЕТЕ НА ПОЧИНАТИОТ СОПРУГ 5. ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ: Од докторот барала НЕСЕКОЈДНЕВНА работа, а потоа ЖЕЛБАТА и се остварила!

Кимберли Холмс Ајверсон сопругата на Рашид останала без сџопруг пред пет години кога загинал во сообраќајна несреќа што се случила на само неколку метри од нивната куќа.
Нивните заеднички соништа да се остварат како родителите биле разбиени за само еден ден. Сепак, Кимберли дошла на идеја да ги праша лекарите дали постои можност да се земат примероци на сперма на нејзиниот покоен сопруг.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Kimberly Holmes-Iverson (@kimkeepsgoing)


– Кога Рашид настрада, по неколку часа, ги замолив моите пријатели да се распрашаат дали можам да побарам такво нешто од докторот – рекла оваа жена.


Се покажало дека е можно. Лекарите го извлекле генетскиот материјал на Рашид и го замрзнале, а Кимберли отишла на ин витро оплодување 5. години по смртта на нејзиниот сопруг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …