НЕОТЕЛ со одлична можност за сите поддржувачи на македонската репрезентација

Во пресрет на фудбалското првенство, НЕОТЕЛ, на сите поддржувачи на македонската репрезентација им овозможува одлична можност бесплатно да ги следат натпреварите од каде било во државата директно на својот смартфон или AndroidTV телевизор.

Сите заинтересирани кои сакаат да гледаат од смартфон сѐ што треба да направат е да ја преземат апликацијата neoTV на својот смартфон или таблет и да се најават, по што ќе добијат бесплатен пристап до достапните содржини на апликацијата.

Апликацијата може да се преземе со скенирање на QR кодот.


Дополнително,neoTVапликацијата е достапна и за оние кои сакаат да гледаат на својот Android TV телевизор или Android boxво кристална HD-слика. По инсталирањето на апликацијата потребно е да се најават по што ќе го добијат бесплатниот пристап.

Бесплатната верзија од neoTVе достапна за секој што сака да се увери во квалитетот на neoTVкако за на смартфон така и за телевизор. На истата се достапни сите национални канали како и интерактивните опции снимање, паузирање, премотување на програмата во живо како и преглед на програмата од изминатите 7 дена.

Во однос на следење на останати содржини достапни на neoTV, покрај богатата понуда од документарни, филмски и колажни ТВ-канали, единствено во понудата на НЕОТЕЛ на едно место може да се следат најгледаните спортски канали како Arena Sport, SportKlubи Eurosport.

За следење на останите канали од понудата, сите заинтересирани треба да склучат договор на некој од neoTrio пакетите со neoTV и вклучен интернет. Во моментот во тек е промотивна понуда за сите пакети со телевизија со намалена претплата во цело времетрање на договорот.

За повеќе детали околу понудите на Неотел проверете на следниот линк.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Шехерезада го открила полот на третото дете!

Само една година по пристигнувањето на вториот син, еден од најпопуларните турски парови, 50-годишниот Халит …