ЗАЉУБЕНОСТ – Дали му се допаѓам? Седум сигурни знаци дека сте го маѓепсале!

4. Позиционирање на колковоте
Отвореното држење на телото е одличен показател, особено ако целото тело е свртено кон вас.
Ако тие ја имитираат вашата позиција, како во огледало, тоа значи дека тие веќе се маѓепсани од вас.
Исто така, фактот дека тие се приближуваат до вашето тело е очигледен знак дека и се допаѓате на таа личност.

5. Допирање на косата
Ако некој постојано ја допира косата на состанок, тоа е добар знак. Личноста потсвесно ви дава до знаење дека и се допаѓате и е подготвена да флертува.
Доколку лицето отпротива нема коса, обично ќе го допира ѓерданот или шалот.

6. Заби кои се гледаат цело време
Широка насмевка цело време, забите во преден план – на оваа личност толку многу му се допаѓате што не може да се контролира.

7. Смеа
Често се вели дека можете да кажете дали некој ви се допаѓа ако се смее на вашите лоши шеги.
Ова е универзално правило кога сме на состанок.
Смеењето и кикотите се сигурен знак дека сè оди добро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали е поздрав полномрсниот или „лајт“ јогурт

Луѓето често бегаат од млечни производи со маснотии, бидејќи мислат дека предизвикуваат висок холестерол, но …