ЗАЉУБЕНОСТ – Дали му се допаѓам? Седум сигурни знаци дека сте го маѓепсале!

Ако сте на состанок и не знаете дали ви се допаѓа другата страна, следете ги овие знаци.
Првите состаноци секогаш се придружени со нервоза, без разлика колку сте психички подготвени.
Со олеснувањето на ограничувањата за вирусот корона и работите се враќаат во нормала, забавата конечно се враќа, така што ќе ви биде драго да знаете дека научивме за знаците што треба да ги следите од другата личност за да откриете дали и се допаѓате.
Седум знаци дека некому се допаѓате:
1. Контакт со очи
Контактот со очи е еден од клучните знаци на поврзаност и може да биде важен показател дали го интересирате вашиот партнер на љубовен состанок, но и инаку.
Ако некому се допаѓате, тој ќе ве гледа кога разговарате, ќе одржува контакт со очите и нема да бара телефон или часовник зад ваш грб.

loading...

2. Брзина на дишење
Начинот на кој дише во ваше присуство е силен показател за тоа како се чувствува за вас и дали е опуштен во тој момент.

3. Положба на рацете
Начинот на кој ги става рацете може да биде уште еден показател за тоа како се чувствува на состанокот, а во зависност од позицијата, можете да видите дали е незаинтересиран, возбуден или опуштен.
Прекрстените раце откриваат човек кој има некаков таен или одбранбен став.
Идеално позиционирање е нечии раце да бидат во природна, опуштена положба, покрај телото.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 65. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се 3. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 …