Дневен хороскоп за четврток, 10.06.2021: Саканата личност има неколку необични идеи, но не донесувајте заклучок додека не ја проверите суштината…

Овен
Љубов:
Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, но оправдувањето не изгледа доволно убедливо. Испочитувајте нечија молба.
Работа:
Вашата загуба ја илустрира моменталната состојба на деловната сцена, не треба да бидете оптеретени со лоши мисли.
Здравје:
Слободното време посветете го на омиленото хоби, опуштете се.

Бик
Љубов:
Размислете како треба да го шармирате и одоброволите вашиот партнер. Секогаш постои начин да се освои саканата личност.
Работа:
Комплицираната ситуација во која се наоѓате потекнува од заеднички обид да направите правилна поделба на деловните и финансиските интереси.
Здравје:
Вечерта, ќе уживате во излегување или средба, како поттик за добро расположение.

Близнаци
Љубов:
Вие сте во состојба на емотивно искушение, спротивно на вашата волја ќе се согласите на компромисно решение предложено од блиска личност.
Работа:
Ги одлагате своите обврски во надеж дека ќе направите значителна отстапка. Сепак, одредена услуга што ја правите не е добро решение.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации што ве потресуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 19.06.2021: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја…

Овен Љубов: Ако сте млади или слободни, не двоумете се пред личност која ви испраќа …