Во ист ден нè очекува затемнување на сонцето и млада Месечина: Денеска на овие хорскопски знаци животот им се менува од корен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Прстенестото затемнување на Сонцето се случува кога Месечината е најдалеку од Земјата, па дури и за време на затемнување, може да се види сончевиот круг – „огнениот прстен“! Имајќи предвид дека небото ќе ја осветли младата Месечина истиот ден, па оттука и името „огнен“.

Како да не ни беа доволно предизвиците што ги донесе Крвавата Месечина на 26. мај и ретроградниот Меркур во чие друштво го поминуваме јуни, а затемнувањето на прстенот на Сонцето на 10. јуни 2021. година веќе ни доаѓа. Необично е што младата Месечина ќе блесне на небото истиот ден. Влијанието на овие две моќни астро сили ќе има големо влијание врз нашите животи.

loading...

Затоа, ова нема да биде обична млада Месечина, туку цела недела ќе не опколи со потреси и промени. Ќе има многу кризи и големи промени затоа што Сонцето е исто така квадратно со Нептун, но сметајте го вашиот живот како здраво дрво со некои суви лисја. Сè што треба да падне, ќе падне и – така треба да биде! Затоа, гледајте го остатокот од месецот.


Младата Месечина ќе биде во Близнаците, од кои едниот симболично го претставува телото, а другиот духот, едниот е смртен, а другиот е бесмртен. Не дозволувајте да ве вознемирува оваа двојност, разберете дека крајот на нешто е истовремено почеток на нешто друго. Подгответе се за информации што, во почетокот, многу ќе ве збунат, а можеби дури и ќе ве вратат во минатото – се сеќавате што се случи минатиот ноември? И што, исто така значајно, минатиот мај? Можно е некој важен круг што ви бил отворен во тоа време да се затвори токму сега.

Следното затемнување во Близнаците ќе биде дури во 2029. година, а астролозите велат дека ова ќе има влијание врз нашата колективна иднина. Тие ве советуваат цврсто да ги контролирате мислите и да не дозволувате да ве водат кон страв, туку постојано да бидете фокусирани на љубовта.


Близнаците, Скорпијата и Бикот ќе почувствуваат најголемо влијание и промени.
Не форсирајте ништо, не преземајте ништо со сила. Само бидете внимателни и следете ги знаците, сè ќе ви покажат што да правите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 27.09.2022: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање…

Овен Љубов: Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за …