(ВИДЕО) Чистачка открила едноставен трик за постигнување сјај на плочките

Професионалната чистачка Кејси од Австралија, The Big Clean Co, открила како да постигнете сјај на плочките по миењето. За овој едноставен трик ќе ви треба само ткаенина за под (или џогер), детергент за садови и топла вода. За да се постигне сјај, клучно е и да плочките да се бришат со движења во форма на бројот осум. Овој трик воодушевил многу корисници на ТикТок и Инстаграм.

Фото: Принтскрин/thebigcleanco/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …