(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација.
Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал.
Жената се обидела да го истресе со раширени нозе додека тој грчевито се држел. Уште посмешна нота на снимката дава песната на Енја „Only Tim“ во позадина, што успорената снимка го направило уште подраматично.

@taleahh_This video will never not make me laugh #greenscreenvideo #mum #funny #fyp #possumattack

♬ Only Time – Enya

Ќерката која снимала сè, Тали, во едно интервју за австралиската станица објаснила дека нејзината мајка истрчала да го спаси опосумот од нападот со страчки, но ситуацијата излегла од контрола.


Видеото има над 4.000.000 лајкови, а луѓето се смеат на реакцијата на мајката и нејзините движења во обид да избега од животното.

@taleahh_Reply to @irieross84 this is the only video I have hahaha #funny #possumattack #aus #fyp

♬ original sound – taleah

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 19.06.2021: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја…

Овен Љубов: Ако сте млади или слободни, не двоумете се пред личност која ви испраќа …