(ВИДЕО)  Со огромен камион прегазил СУВ – патниците преживеале!

Огромен камион без никакви проблеми мина низ теренецот.
Миг на невнимание е доволен за сообраќајна несреќа, особено ако огромно возило возите преку површински рудник и не се надевате на други учесници во „сообраќајот“.
Во овој случај, оштетен е теренец на Suzuki со тројца членови на службата за одржување. Надзорната камера на Сузуки го сними ужасниот момент на огромното тркало на оваа монструозност, кое ги разминало за неколку сантиметри. Поточно, тој не го пропушти возилото, но прегазувајќи го предниот дел избегнал поголема несреќа.

Возачот на камионот не го видел Сузукито и запрел кога било доцна.
За среќа во несреќата што се случила во Казахстан, никој не загина.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПАМЕТНИ НОКТИ? Овој салон за убавина нуди необична услуга и клиентите полуделе по тоа!

Салонот за убавина во Дубаи ја кренал услугата на маникир на друго ниво. Салонот „Ланор …