(ФОТОГАЛЕРИЈА) Репрезентацијата на Македонија ги одработи првите тренинзи во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија е во Букурешт и веќе ги одработи првите тренинзи како најава за Европското првенство (ЕП).

Нашиот национален тим се стационира во базата каде ќе ги игра првите два натпревари од групната фаза на континенталниот шампионат. Игор Ангеловски ги имаше сите фудбалери на располагање и се работеше според планот.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од …