(ВИДЕО) КАКОВ ОПТИМИЗАМ, ТАЛЕНТ -ДЕВОЈКА СО АНГЕЛСКИ ГЛАС ГО РАСПЛАКАЛА ЦЕЛ СВЕТ; Џејн има само 2 проценти шанси да преживее – се бори со РАК, а никогаш не ја симнува насмевката!

Девојка по име Џејн се појави на американски музички натпревар и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ракот.На самиот почеток таа истакнала дека не работи и дека се бори против оваа злобна болест.


„Имам 30 години. И дојдов сама. Не работам неколку години и се борам со рак”, рекла таа на почетокот.

„Како се чувствуваш сега?“, Ја прашал Сајмон Ковел откако дознал дека Џејн се бори со оваа злобна болест.
Таа открила дека на последниот преглед и биле дијагностицирани метастази, како и дека лекарите и дале 2. процентни шанси да преживее.


„Важно е дека сум многу повеќе од сите грди работи што ми се случуваат во мојот живот“, рекла таа и запеала, а потоа членовите на жирито плачеле, а Сајмон ја испратил во финалето.
Оваа неверојатна девојка ја освои публиката со својата убавина и оптимизам, но и со својот неверојатен глас.

Фото: Принтскрин/AMERICA’S GOT TALENT

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …