ОВА СЕ НАЈНАПОРНИТЕ ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Тврдоглави до бесвест, убедени дека се секогаш во право!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Веројатно во текот на животот сте сретнале луѓе кои секогаш мислат дека се во право, дури и кога „дебело“ грешат. Тие се сигурно родени во еден од овие 3. хороскопски знаци
Овие хороскопски знаци имаат тенденција да го наметнуваат своето мислење, честопати иницираат дискусии и не попуштаат сè додека не признаете дека се подобри од вас. Подобро е да не започнувате тешки разговори со нив, бидејќи сигурно многу брзо ќе ги изгубите нервите.

Девица
Со девиците управува Меркур, планетата на интелектот и информациите. Тие секогаш презентираат интригирачки факти и ве опсипуваат со својата духовитост. Да, тие можат да бидат гости какви може да се посакаат кога станува збор за дружење, но доколку се впуштите во длабоки разговори со нив, ќе зажалите.
Тие сакаат да контролираат сè, дури и текот на дебатата и никогаш нема да дозволат да завршат како губитници во некоја дискусија. Тие сакаат да даваат совети и едноставно уживаат да бидат во центарот на вниманието.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 08.08.2022: Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен Љубов: Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. …