(ВИДЕО) КАКО ВООДУШЕВУВАЊЕТО ПРЕМИНАЛО ВО ТРАГЕДИЈА – Навивач сакал да го поздрави Нејмар…Се лизнал меѓу нозете на идолот и го повредил…

БРАЗИЛ и Еквадор во сабота ноќта ќе играат квалификациски натпревар за Светското првенство, па екипата домаќин се собрала во Порто Алегре, каде што навивачите пристигнале пред хотелот што служи како нивна база за да го поздрават тимот.
Еден од поголемите магнети за навивачите бил Нејмар кој во преголемото воодушевување на поединците кои го виделе, заработил и повреда за која во таборот на Бразил се надеваат дека не е премногу голема.

Група млади момци сакале да го поздрават Нејмар, но само највештите ги надмудриле чуварите и во трк стигнале до идолот. Двајца од нив стигнаа до него во исто време на трката, а потоа едниот се лизна и „се лизнал“ во нозете на Нејмар како што тоа обично го прават неговите ривали на теренот. Извештаите од местото на настанот велат дека Нејмар продолжил да куца кон хотелот со болна гримаса.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина славниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ

Душан Дуда Ивковиќ почина на 78 -годишна возраст, а веста ја потврди првиот човек на …