Македонски ракометар починал во сон. Имал само 20 години!

САМО ПЕТ дена откако македонскиот ракомет беше шокиран од веста за трагичната смрт на репрезентативецот Никола Даниловски на 25-годишна возраст во Охридското Езеро, дојдоа нови лоши вести.
Младиот ракометар на скопскиот прволигаш Бутел, Марко Божиновски (20) почина ден по победата на последниот првенствен натпревар.
Тој починал од срцев удар во сон во неговиот дом, пренесуваат македонските медиуми. Тој е поранешен млад репрезентативец на Македонија кој ги направи првите чекори во Металург. Тој дојде во Бутел пред три години и играше на позицијата лево крило.
Фото: RK Butel

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Постигнал гол за ТВ шпици од речиси половина терен откако издриблал еден играч!

Фудбалерот на Порта направи потег што со години ќе се емитува на ТВ -емисиите во …