(ВИДЕО+ФОТО) НАЈСЕКСИ ТЕТОВИРАН МАЖ – Ослабнал 80. килограми и потрошил 30.000 долари на тетоважи – погледнете ја трансформацијата!

Kевин Кригман има повеќе од 1,1 милиони следбеници на Инстаграм, а кога на фотографиите ќе го видите неговото мускулесто тело, тешко е да поверувате дека тој некогаш тежел 150 килограми и се борел со својата самодоверба. Во меѓувреме, тој ослабнал 80 килограми, ја пуштил косата и со тетоважи го покрил поголемиот дел од телото, со што си ја донел ласкавата титула „најсекси тетовиран маж“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by KEVIN CREEKMAN (@thecreekman)


Денес, 32-годишникот е модел, актер, музичар и инфлуенсер, но во тинејџерските години се борел со прекумерна тежина. На 18-годишна возраст, тој одлучил да стори нешто за да се ослободи од вишокот килограми за кои верува дека се резултат на генетиката, но и љубовта кон калоричната храна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEVIN CREEKMAN (@thecreekman)

Според Дејли Меил, Кевин тогаш се откажал од слатките и го намалил внесот на јаглени хидрати и започнал строга диета и за следната година се погрижил да консумира само 1.500 калории на ден. Тој исто така се упатил кон салата за вежбање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEVIN CREEKMAN (@thecreekman)

„Имав прекумерна тежина од рана возраст. Мислам дека тоа произлезе од повеќе фактори. Сакав да јадам калорична храна и бев прилично социјално изолирана. Мислам дека има генетска компонента што го олеснува зголемувањето на телесната тежина. Јас радикално ја сменив исхраната, исфрлив слатки и јаглени хидрати. Јадев и многу мали порции храна во текот на целата година и започнав да спортувам“, изјави тој за Дејли Меил.
Тој успеа да изгуби околу 80. килограми, но потоа се соочи со нов проблем – вишок кожа. Во 2014. година бил опериран за отстранување на вишокот кожа, но останал со лузни кои привлекле големо внимание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEVIN CREEKMAN (@thecreekman)

Кога се изморил од одговарање на прашања во врска со лузните, тој решил да ги покрие со тетоважи. Започнал со тетоважа на стомакот, а оттогаш потрошил 30.000 УСД на тетоважи и помина вкупно 250. часа на масата за тетоважи.
Секако му се исплатело затоа што денес го нарекуваат „најсекси тетовиран маж“ и признал дека неговата самодоверба е значително подобрена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEVIN CREEKMAN (@thecreekman)

„Се обидов да ги избегнам сите мисли на моето тело. Сега сум многу посвесен и критички настроен кон себе, но се обидувам да бидам најдобрата верзија за себе секој ден. Имам доверба да излезам и да му се покажам на светот, што не можев порано. Без разлика дали се работи за тетоважи или нова личност ‘самодоверба’ имам и многу поголем успех со жените. Некои луѓе не ги сакаат моите тетоважи, но би рекол дека повеќето жени сметаат дека мажите со тетоважи се привлечни” заклучил тој.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …