(ВИДЕО) Намерно, среде прошетка, го испуштила поводникот, а златниот ретривер направил нешто премногу смешно!

СОПСТВЕНИЧКАТА на златен ретривер отиде на прошетка со него, а потоа одеднаш го испуштила поводникот од нејзината рака за да ја види неговата реакција што таа ја снимила и објавила на ТикТок, каде видеото стана хит.
Кога кучето видело дека сопственикот го ослободил, најпрво тој само застанал збунето и ја погледнал, а потоа направи нешто што многумина ги насмеа. Со забите го фати јажето за поводник од подот и почна да оди „сам“.

@gamjamypotatoIndependent doggo #fyp #foryoupage #smartdog#dogsoftiktok#funny#cutedogvideos#funnyvideos#funnydogvids#goldenretriever#smartdogvideos#viraldogvideos


♬ Send Me on My Way – Vibe Street


Видеото собрало повеќе од 12. милиони прегледи и многу коментари.
„Моето куче би патувало низ цела Европа да го пуштам“, се пошегувал еден корисник.
„Смешен е начинот на кој ја презеде контролата“, додал друг.
„Не го прави ова ако имаш разиграно куче“, предупредил третиот.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …