(ФОТО) Покажале како изгледаат со шминка но и без неа: „Ова не е истата жена!“

Многумина велат дека шминката е чудо, а тоа буквално можеме да го видиме во овие примери.
Под хаштагот #beforeandafternmakeup, се’ повеќе жени на мрежата Tiktok покажуваат како изгледаат без шминка и како откако ќе ги нанесат сите слоеви. Ова се многу импресивни трансформации – од секојдневниот, обичен изглед до оној што е гламурозен, а во некои случаи дури доведува и до непрепознатливост на личноста.
Корисничката Џеси Волф го привлекува вниманието на сите со своите драстични трансформации. Има скоро половина милион следбеници и скоро 11. милиони лајкови.

@jesthejeminiI ain’t ready for this #makeuptransformation #grwm #beauty #whatitslike #weekendfun #beforeandafter #mua #makeup #powerofmakeup #fashion


♬ London Bridge – Fergie


Тука е и Кејтлин Марфи, која се нарекува „кралица на жените мачки“, пренесува списанието „The Sun“.

@caitiemurphy1Makeup is basically magic 🪄 #makeup


♬ BarbieTingz X Caroline MASHUP – Marty Vlosich

Алис, 36-годишна мајка од Њујорк, ја отстранила шминката од лицето, па дури и забите пред камерата.

@princxssglitterheadReply to @cassiellightman5 definitely not the same person😳#catfishingpeople #toothlessprincess #foru #beforeandaftermakeup #withorwithout #teethtok

♬ Colbie Caillat-Try (抖音版) – 妖姬

Неверојатно, каква разлика, „Ова не е истата жена“, коментираат многумина.

@estelleriche#mauritius🇲🇺 #makeupmetamorphos #beforeandaftermakeup #makeup #passionmakeupestelle #makeupartist #makeupbyme #makeupaddict #passionmakeup #likes

♬ LIVXEUPHORIA – mel

Фото: Принтсктин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …