НАГРАДИ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ: Калифорнија најде начин – МИЛИОНИ ДОЛАРИ – да ја поттикне имунизацијата

КАЛИФОРНИЈА ќе понуди награда во вкупна вредност од 116,5 милиони УСД во готовина и подарок картички за граѓаните кои ќе се вакцинираат до 15. јуни.
Оваа одлука на гувернерот Гевин Њузом има за цел да ја поттикне вакцинацијата додека државата целосно се отвори на 15 јуни.
Десет граѓани на Калифорнија кои ќе се вакцинираат до тој датум можат да освојат награда од 1,5 милиони, додека други 30 лица ќе добијат по 50.000 американски долари.
И’ уште два милиони луѓе кои ќе се вакцинираат ќе добијат ваучери во вредност од 50. американски долари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДА ПОМОГНЕМЕ: Во Дебар маало е изгубен е малиот Михаил!

Изгубено е детето Михаил, во Дебар маало. Детето возело мал зелен точак, и било облечено …