Зидан го напуштил Реал!?

Францускиот тренер Зинедин Зидан ја напуштил клупата на Реал Мадрид
Според Фабрицио Романо, Зидан решил да го напушти Реал по многу неуспешната сезона која заврши без трофеј.

Во последните недели се шушкаше дека Реал и Зидан ќе се разделат, но искусниот тренер ги негираше сите стории во текот на сезоната со цел да го задржи фокусот на тимот. Бланкосите беа елиминирани во полуфиналето од Лигата на шампионите, останаа без титула во Шпанија, што доведе до прекинување на соработката!
Заминувањето на Зидан од клупата на Реал не дојде како изненадување. Засега не е познато кој би можел да го наследи Зидан, но околу неговиот следен ангажман шпекулациите џзапочнаа пред енколку дена кога Јувентус се спомнуваше како следен клуб на славнито Французин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Постигнал гол за ТВ шпици од речиси половина терен откако издриблал еден играч!

Фудбалерот на Порта направи потег што со години ќе се емитува на ТВ -емисиите во …