(ВИДЕО) Мајка поделила рецепт, во кој се колне, за брзо бришење прозорци со дамки од детски прстиња

КРИСТАЛНО чисто стакло може да се добие за само неколку минути благодарение на магичното чистење, тврди мајката Каролина Меколи од Перт.
Таа на ТикТок покажала како ги отстранува тврдоглави дамки од прстите на децата од прозорците и ги чисти стаклените површини во нејзиниот дом без јаки хемикалии.
„Во шише, измешајте чаша оцет и чаша топла вода и неколку капки сапун и вашето омилено есенцијално масло. После тоа, само прскајте го производот на стаклата на прозорецот и избришете ги со крпа. Ќе блеснат во момент“, објаснила таа во видеото.

@carolina.mccauley🔮 This DIY cleaner will leave your windows sparkling and streak free. 😊✨ ##cleaningsecrets ##cleaningtips ##diycleanhack ##cleaningmagic ##cleaninghacks


♬ A-O-K – Tai Verdes


Со својот рецепт импресионирала многумина, како и резултатот што го покажала и многумина коментирале дека едвај чекаат самите да го пробаат средството.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …