(ВИДЕО+ФОТО) ПРВИ СНИМКИ ОД МАДРИД: Гори стадионот на шпанскиот гигант!

Стадиумот на Реал Мадрид гори.


Преку еден од деловите на конструкцијата на стадионот, можел да се забележи огромен пламен и густ чад како се издига над „Сантијаго Бернабеу“, а снимките и фотографиите доаѓаат од граѓаните на Мадрид, кои ја следат ситуацијата од повеќе места во градот.

Стадионот на Реал Мадрид е во фаза на реновирање и тој треба да биде подготвен за сезоната 2022/23, така што првата претпоставка е дека има некои компликации во работата.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Беше 13-ти тенисер во светот, сега покажал како фрла бомби со дрон

АЛЕКСАНДР ДОЛГОПОЛОВ, некогаш светски познат тенисер, се бори во украинската армија во војната против Русија. …