(ФОТО) Реал Мадрид го продолжил договорот со Лука Модриќ

Лука уште една година во Реал Мадрид, поточно до 30.јуни 2022. година…

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)


Шпанскиот Реал Мадрид денеска соопшти дека ја продолжил соработката со искусниот Лука Модриќ, кој и покрај годините останува еден од најдобрите и најкорисните играчи на „кралскиот клуб“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Очигледно е дека двете страни лесно се договориле за нов едногодишен договор, а хрватскиот фудбалер најави дека посакува да одигра уште две сезони, по што би ја завршил кариерата. Во меѓувреме тој во првите изјави по најновата информација истакна неколку важни моменти од кариерата, а го истакна и финалето на Лигата на шампионите во 2017 година, кога Реал го победи Јувентус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

„Финалето во Кардиф беше најдобар натпревар откако сум во Реал. Тоа беше натпревар од Лигата на шампионите во кој уживав најмногу“, изјавил Модриќ.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ си ја отворил душата: „Брат ми почина пред мене“, „Јас сум Швеѓанец но и од мешан брак“

Многумина му се восхитуваат на Златан Ибрахимовиќ поради сето она што го постигна, како и …