Зинедин Зидан го напушта Реал Мадрид и се претпоставува дека ќе продолжи во Јувентус?

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе потпише со Јувентус, пренесуваат европските медиуми. Зидан веќе неделава ќе има состанок со Флорентино Перез по кој би требало да биде објавено дека Французинот заминува од „Сантијаго Бернабеу“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by zidane (@zidane)


Реал Мадрид сезонава не освои ниту еден трофеј што е првпат од сезоната 2009/2010. Јувентус пак сезонава по цели девет години не стана шампион на Италија, а од новиот тренер Андреа Пирло и покрај тоа што се радуваше на трофеите во Копа и Суперкопа Италија, раководството не е задоволно од неговата работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by zidane (@zidane)

Доколку се случи Зидан да потпише со Јувентус голема е шансата и првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо да остане во клубот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …