(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност
Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната „Локо локо“, заради настапите и прекрасната енергија.
Сепак, она што никој не го знаеше е дека на нивното појавување на сцената во Ахој Арената во Ротердам претходела семејна трагедија. Сепак, тоа не ги спречило да направат врвен спектакл, а потоа со кренати глави да се вратат во Србија.


Сепак, за Ксенија Кнежевиќ, една тажна вест го фрли нивниот успех во втор план, а тоа е смртта на нејзината баба. Бабата на Ксенија, од страна на мајка и починала пред последниот настап, а членовите на нејзиното семејство одлучиле да не и јавуваат, за да не ја вознемируваат додека сè уште трае натпреварот.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Knez (@kneznenad)

– Не би коментирал ништо, навистина – рекол Ненад Кнежевиќ Кнез на прашањето да ја коментира оваа тажна вест и додал: Јас сум многу задоволен од пласманот, тоа е сè што можам да кажам.
Инаку, Ксенија е ќерка на Кнез од неговиот прв брак кој беше прекинат во 2013. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …