(ФОТО) „Вечерва го претставувате Балканот“: Што рекле Ураганките пред ФИНАЛЕТО НА ЕВРОСОНГ?

Се ближи финалето на Евровизија 2021, Ивана, Сања и Ксенија подготвени ја чекаат својата вечер.
Ќе видиме претставници на 26. земји, а Ураганките настапуваат под бројот осум.

Нивниот настап од полуфиналето веќе има над пет милиони прегледи на Јутјуб. Нема сомнение дека ураганките ги освоија срцата на публиката ширум светот.
Денес Ксенија Кнежевиќ се огласила на Инстаграм и ги поканила сите да гласаат:


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Ksenija Knežević (@ksenijaknezevic.star)


„Ајде сите број 8“, напишала таа.

Подоцна, во огласувањето и се придружила и Ивана Николиќ, која покрај фотографијата на која пишува „Вечерва го претставувате целиот Балкан“ напишала:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Nikolic (@ivana_boom_nikolic)

– Ова ќе биде нашата мисија вечерва! Ве сакаме – пишува во објавата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …