Дневен хороскоп за сабота, 22.05.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, сè може да се смени во позитивна насока…

Јарец
Љубов:
Поставувањето прекумерни барања до вашиот партнер има негативен ефект. На некои луѓе им пречи вашето импулсивно однесување.
Работа:
Важно е да ги почитувате вашите морални принципи. Не треба да се докажувате пред луѓе кои применуваат различни критериуми за успешно деловно работење.
Здравје:
Вечерта ќе ви годи релаксација.

Водолија
Љубов:
Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но сè додека се чувствувате вознемирено, не можете да донесете правилна одлука.
Работа:
Направивте погрешна деловна проценка или избор, сега мора да издржите нечија критика.
Здравје:
Не го губете духот, на работите гледајте со поголем оптимизам.


Риби
Љубов:
Ако ви е важно да привлечете нечие внимание, користете ги вашите главни адути во заведувањето.
Работа:
Не треба да убедувате никого во вашите добри намери или способности, почекајте го крајот што носи деловни резултати.
Здравје:
Обрнете внимание на поведри содржин, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …