Дневен хороскоп за сабота, 22.05.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, сè може да се смени во позитивна насока…

Рак
Љубов:
Нема причина да се однесувате арогантно и импулсивно пред саканата личност. Бидете поумерени во вашите барања.
Работа:
Проверете важни информации што влијаат на нивото на деловно-финансиска соработка. Потребна ви е „тест ситуација“.
Здравје:
Слободното време посветете го на омилена тема што ќе ве расположи.

Лав
Љубов:
Немате емотивен стимул, но не сакате да се помирите со пасивна улога. Слободно повлечете ненадеен потег.
Работа:
Вие сте во одлична форма. Не пропуштајте можност што ветува деловна добивка или корисно рекламирање.
Здравје:
Обидете се правилно да ја насочите вашата креативна енергија.


Девица
Љубов:
Во средбата со саканото лице, избегнувајте да разговарате за тема што ве става во непријатна ситуација.
Работа:
Поради различните интереси и правила наметнати од една постара личност, мора да прифатите компромис или утешна варијанта.
Здравје:
Важно е да ја намалите вашата ментална напнатост или нервоза.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 04.12.2021: Подобро е да ги смирите страстите отколку да се вклучите во дискусија -размислете за можните последици…

Овен Љубов: Ако ви е важно да влијаете на мислењето на партнерот, употребете малку лукавство. …