(ВИДЕО+ФОТО) Ураганките сободиле рекорд: Реагирале и организаторите на Евровизија!

Неверојатна ноќ е меѓу нас! Групата Ураган, која ја претставува Србија на Евровизија оваа година, целосно завладеа со интернетот.
Нивната енергија и вокал направија вистински хаос: штом настапот за песната „Локо Локо“ се појави на официјалниот канал на Песна на Евровизија, прегледите започнаа да се нижат и ова е моментално најгледаното видео на сите претставници оваа година, со повеќе од 4,5 милиони прегледи.
Тоа не е крај: твитот што се појави на Твитер профилот на Евровизија веднаш по настапот на ураганските девојки, а на кој пишува „RAM BA BA BAM“, беше најлајкуваниот твит на тој канал пред две вечери.
„Благодарам што овој твит направи најмногу лајкови вечерва“, напишаа на крајот на вечерта.


Во продолжение погледнете го настапот на девојките.


Фото: Принтскрин/Тwitter/Youtube/колаж

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …