(ВИДЕО+ФОТО) Ова се најголемите фаворити за победа на Евросонг!

Во тек се последните подготовки за последната вечер на Изборот за песна на Евровизија, кога учесниците ќе се обидат да дојдат до победата, а квотите за победникот на овогодинешното натпреварување се набљудуваат и според најавите главен фаворит за победа со 28% шанси е Италија.


Кога станува збор за пласман на одредени земји на тековните квоти на обложувалниците на Евровизија, првото место е убедливо заземено од Италија, која на својот мајчин јазик е претставена од групата „Манескин“.
Тоа се момци кои привлекоа големо внимание со својот изглед, талент, но и физички изглед.


Да потсетиме, Германија, Италија, Шпанија, Франција, Велика Британија и Холандија се пласираа директно во финалето, а по првата вечер им се придружија Норвешка, Израел, Русија, Азербејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина. Додека по второто полуфинале беше одлучено да се гледаат претставниците на Србија, Албанија, Бугарија, Молдавија, Португалија, Исланд, Сан Марино, Швајцарија, Грција и Финска.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskinxd🥴 (@damiano_my_moon)

Фото: Принтскрин/Roterdam2021

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Испливала на виделина вистината за бракот со Меган: „Принцот Хари планира да се врати во Велика Британија?“

И додека во јавноста принцот Хари и Меган Маркл оставаат впечаток на среќен пар кој …