Богат спортски викенд на Спорт клуб: Расплет на Примера и Премиер лига, Ф1 во Монако…

Пред нас е богат викенд во Спорт клуб, каде, меѓу другото, не чека последното коло во Примера и Премиер лигата, Формула 1…

Во сабота не чека исходот од Примера, каде на СК 1 од 18 часот го следиме дуелот помеѓу Ваљадолид и Атлетико, додека на СК 4 можеме да следиме мултипренос на сите други натпревари.Во недела последното коло го играат Англичаните, каде се води голема борба за местата што водат во Лигата на шампионите, како и онаа за Лигата на Европа. Сите натпревари се играат од 17 часот, а на СК 1 можете да го следите натпреварот помеѓу Лестер и Тотенхем.


На СК ХД е Манчестер Сити – Евертон, на СК 2 Астон Вила – Челзи и на СК 3 Ливерпул – Кристал Палас.


Овој викенд нè чека петтата трка во сезоната во Формула 1, Гран при на Монако, која можете да ја гледате од 15 часот на СК 1 во недела, квалификациите се денес (сабота) од 15. часот на СК 1.


Го следиме и продолжението на плејофот во НХЛ. Во саботата на СК 2 од 21.15 дуелот на NY Islanders и Pittsburgh, и на истиот канал од 01.10 часот по полноќ натпреварот помеѓу Торонто и Монтреал. Во недела на СК 1 од 20,30 часот Вашингтон против Бостон.Во недела започнува и Дијамантската лига, а гледајте го преносот на првиот митинг од Гејтсхед на СК 4 од 20 часот.

Ова е само дел од „спортскиот колач“ што Спорт Клуб ја нуди за викендот, а комплетниот распоред можете да го видите тука.

Извор и фото: sportklub.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ферстапен незапирлив до пол позицијата на „Каталуња“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, ја освои пол-позицијата пред Шпанското ГП, седмата трка во …