Евросонг 2021: Васил Гарванлиев не се пласира во финалето!

Првата полуфинална вечер мина во знакот на неколку фаворизирани изведувачи кои со изведбите на своите композиции докажаа зошто се фаворити.


Според гласовите на жирито и публиката во големото финале во сабота се пласираа:
1. Литванија
2. Русија
3. Шведска
4. Кипар
5. Норвешка
6. Белгија
7. Израел
8. Азербејџан
9. Украина
10. Малта

loading...

Уште еднаш се покажа дека Евросонгот е повеќе од музика, но и доказ дека за пласман во финале и воопшто забележителен успех се потребни многу нешта.
Васил својата песна ја изведе одлично, но очигледно нешто недостасуваше кога македонскиот претставник повторно не стаса до финалето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …