Дневен хороскоп за вторник, 18.05.2021: Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да се направи добар избор…

Овен
Љубов:
Не давајте големи и избрзани ветувања на саканата личност. Можно е да се премислите неколку пати.
Работа:
Повеќето работи се обидувате да ги завршите сами, но немате објективна проценка.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Реагирате импулсивно кон блиска личност, мора да имате трпеливост и разбирање за нечии слабости.
Работа:
Дипломатијата понекогаш станува неизбежна, но во желбата да оспорите нечие мислење, ви недостасува вистинската мерка.
Здравје:
Потребна ви е психолошка рамнотежа.

Близнаци
Љубов:
Изгледате заводливо и привлечно. Среќата е на ваша страна, сè додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната интимност.
Работа:
Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Важно е да ја зачувате присебноста во одлучувачкиот момент.
Здравје:
Треба да ги усогласите вашите желби и можности, избегнете претерување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 19.06.2021: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја…

Овен Љубов: Ако сте млади или слободни, не двоумете се пред личност која ви испраќа …