(ФОТО) Твоето лудо срце: Потресна порака на синот на Ѓорѓе Марјановиќ

Легендата на југословенската поп музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст, на 15. мај оваа година. Неговиот син Марко Марјановиќ од него се прости преку Твитер.
„Можеби не бев најсјајниот син, но ти беше најдобриот татко. Стихот што најдобро те опишува: Моето лудо срце, тој ќе даде сè за песната, и некаде на тој пат… Тоа ќе застане засекогаш. Ти благодарам за среќното детство. 1931-2021 година“, напиша тој на Твитер.

Марко потоа им се заблагодари на своите придружници кои му дадоа зборови на утеха.
„Прекрасни луѓе, вие што ме следите, ви благодарам за сите љубезни зборови, охрабрување, утеха. Благодарам за секој убав збор за татко ми. Вие ми ја враќате верата и силата. Не ме обвинувајте ме што не можам да одговорам на секој поединечно. Ја читам секоја порака и многу ми значи. Фала уште еднаш“, напишал тој.

Ѓорѓе Марјановиќ е познат југословенски пејач, најпопуларен во текот на 60-тите, 70-тите и 80-тите години на минатиот век во СФР Југославија и Советскиот Сојуз и според многумина најголемата sвезда на југословенската и српската поп музика.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …