Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Терезија
Љубов:
Имате впечаток дека ве прогонуваат некои лоши ситуации во вашиот емотивен живот. Нема причина да ги преувеличувате вашите сомнежи.
Работа:
Важно е да ги усогласите вашите цели со заедничкиот интерес.
Здравје:
Избегнувајте разни непријатности.

Скорпија
Љубов:
Партнерот очекува да блеснете во полн сјај. Можеби тоа претставува одреден напор, но секогаш вреди да се обидете.
Работа:
Дипломатската нота понекогаш станува неизбежна, а деловниот компромис е единственото правилно решение.
Здравје:
Потребна ви е психолошка рамнотежа.


Стрелец
Љубов:
Треба да ја промените вообичаената тактика и да и удоволите на вашата сакана личност. Имагинацијата секогаш ги поместува границите на можностите.
Работа:
Бидете внимателни и прилагодете ги вашите деловни барања на моменталната состојба. Избегнувајте нови конфликти.
Здравје:
Обрнете внимание на ситуациите што влијаат позитивно на вашето расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 22.10.2021: Јасно ви е дека не можете да добиете сè што емотивно посакувате, но сепак не знаете како да уживате во она што го имате…

Овен Љубов: Потребно е подобро да ги усогласите мислите и чувствата, за да го зачувате …