Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Рак
Љубов:
Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост.
Работа:
Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во неблагодарна позиција да молчите за тоа што мислите.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Лав
Љубов:
Го прикривате вашето емотивно незадоволство од нечија одлука. Но, не брзајте со заклучоци.
Работа:
Се обидувате да разберете нечии мотиви и да барате ефикасно решение што ги задоволува заедничките деловни интереси.
Здравје:
Ќе ви годи одмор и психофизичка релаксација.

loading...

Девица
Љубов:
Емотивно, изгледате премногу пребирливо или нерасположено, па не го добивате она што го сакате и колку што заслужувате.
Работа:
Недоразбирањата што постојат меѓу вашите соработници претежно се сведуваат на проблемот со приоритетите.
Здравје:
Овозможете си квалитетен одмор и добра грижа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …