Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен
Љубов:
Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се разликуваат вистината или субјективните желби од реалноста.
Работа:
Новите деловни настани ги дивувате како голем товар или неправда што ви е наметната од вашето непосредно опкружување.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање.

Бик
Љубов:
Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте никој да ве наведе на лошо однесување.
Работа:
Важно е да ги поставите вашите идеи на вистинското место, така што сите околу вас ќе бидат среќни и задоволни. Поттикнете го вашето креативно расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или спортска активност.

Близнаци
Љубов:
Партнерот има замерка за вашето однесување. Обрнете внимание на изговорените зборови, особено на „пораката“ што се крие меѓу редови.
Работа:
Нема потреба да се издвојувате од групата соработници. Подобри услови даваат можност за подобро деловно изразување.
Здравје:
Поттикнете позитивно расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 19.06.2021: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја…

Овен Љубов: Ако сте млади или слободни, не двоумете се пред личност која ви испраќа …