(ВИДЕО+ФОТО) ДИВИ ТАНЦИ – ЕВЕ КАКО ДЕНЕС ИЗГЛЕДА огнената Руслана (47), победничката на Евровизија во 2004. година!

Денес има 47. години, но се чини дека времето застанало за неа и дека не остарела ниту ден
На изборот за песна на Евровизија 2004. година во Истанбул, украинската пејачка Руслана победи и стана една од најголемите евровизиски sвезди во историјата. Таа е секако една од единствените пет луѓе на кои просечен човек може да помисли кога се во прашање победниците на Евровизија, а нејзиниот хит „Диви танци“ е еден од најголемите хитови на ова натпреварување во историјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Руслана ги имаше сите потребни елементи за да победи, одлична песна и повеќе од привлечна кореографија, глас и фигура, па благодарение на сето тоа, нејзиниот настап и денес се прераскажува, а на „Јутјуб“ има скоро 30. милиони прегледи.
Денес Руслана има 47. години, но се чини дека времето застанало за неа и дека не остарела ниту еден ден. Може да се пофали дека е во топ форма, но и дека нејзината популарност во родната Украина е сè уште голема.
Таа неодамна учествувала на форум за култура, медиуми и туризам во нејзината земја, на што се осврнала и на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

– Често ме прашуваат дали некогаш сум се чувствувал како културен амбасадор на Украина? Можеби ќе го кажеме тоа поинаку, но единственото нешто што навистина сакав беше Европа да ги почувствува позитивните емоции што доаѓаат од Украина. Нашите тапани, ритам, костуми се нешто што не може да се заборави, па ми се чини дека успеавме – напиша таа, меѓу другото, во соопштението.

По победата на Евровизија, извесно време беше вклучена во политички активизам, а пред неколку години фановите можеа да ја видат на истиот натпревар во Лисабон, каде се појави како поддршка на украинскиот кандидат и нивната земја, што предизвика голема носталгија кај многу фанови и верни фанови на Евровизија.
Таа активно ги поддржуваше демократските процеси во Украина во текот на 2004. и 2005. година, дури стана нејзин заштитен симбол и ја користеше својата музика за борба против трговијата со луѓе. Од 2006. до 2007. година, таа беше и член на украинскиот парламент.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Огромна пајажина покрила австралиски градови

Огромна мрежа од пајаци ги покрила австралиски градови откако неодамна беа забележани големи поплави во …