Прстите на нозете ги откриваат сите ваши МРАЧНИ ТАЈНИ! Соблечете ги чорапите и проверете какви се вашите прсти!

Што велат прстите на долните екстремитети за вас и вашето здравје?
Палец
Ако имате голем палец, тоа значи дека сте среќна и талентирана личност. Вие сте паметни, креативни и длабоки мислители.
Постои еден несакан ефект, а тоа е дека е тешко да се фокусирате на една работа, бидејќи вашата креативност брза да излезе.

Вториот прст
Другиот прст на десното стапало покажува што сакате од животот. Просторот помеѓу вториот и третиот прст значи дека сте емотивна личност и се обидувате да ги задржите емоциите подалеку.
Колку подолг е вториот прст, толку подобри се вашите лидерски способности. Помалиот втор прст значи дека сте трпеливи во животот.

Среден прст
Ако вашиот трет прст е поголем од другите прсти, тоа значи дека сте збир на континуирана енергија и многу снаодливи на работа. Сакате совршенство во вашата работа и сè што правите, тоа го правите на најдобар начин.
Помал среден прст значи дека знаете да уживате во животот. Не се лутите лесно и знаете како да се опуштите.

До малечкиот прст
Долг четврти прст значи дека семејството е најважната работа во вашиот живот. Негувате работи и врски и сте одличен слушател.
Малиот четврти прст значи дека семејството не е она на што толку многу се фокусирате и вашиот фокус е на други работи во животот.

Мал прст
Ако вашиот мал прст е долг, тоа значи дека сè уште сте дете во вашата душа и одбивате одговорност во животот. Брзо ви е здодевно и имате немирен дух.
Ако можете да го поместувате и мрдате прстот одделно од другите, тогаш сте авантуристи. Ако не можете, тогаш сакате да правите сè рутински, верни сте на луѓето што ги сакате и тоа го очекувате за возврат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОМБИНАЦИИ НА ХРАНА КОИ СЕ УБИСТВЕНИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Овие намирници никогаш не треба да ги јадете заедно!

Нутриционистите тврдат дека изборот на храна е исто толку важен колку и комбинирањето на една …