ЧУДНА ОДЛУКА – ГО ОБВИНИЛ СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ ДЕКА ГО НАПАСТВУВАЛ КОГА ИМАЛ 14 ГОДИНИ: Дошло до НЕВЕРОЈАТЕН пресврт во случајот – сите се ЗБУНЕТИ!

Судската постапка против актерот Кевин Спејси, во која се наведува дека тој сексуално нападнал тинејџер, ќе биде отфрлена.
Имено, станува збор за граѓанска постапка, а наводниот напад се случил во осумдесеттите години од минатиот век, бидејќи обвинителот одбил да го открие неговиот идентитет.
Според странските медиуми, федерален судија минатата недела пресудил дека човекот, идентификуван во судските документи како ЦД, кој тврди дека Спејси сексуално го нападнал кога имал 14. години, мора јавно да го открие неговиот идентитет, за да може случајот да се стави во процес, но тој не се согласува со тоа.
Адвокатите на обвинителот во четвртокот доставиле писмо до судот во Њујорк, во кое го известиле судијата за одлуката и се согласиле да го отфрлат случајот поврзан со Ц.Д.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Kevin Spacey (@kevinspacey)


– Како што претходно го информиравме Судот, Ц.Д смета дека тој не е во состојба да ја издржи контролата и упадот во неговиот живот доколку се открие неговиот идентитет во овој случај – напишале адвокатите Ричард М. Стигман и Питер S. Сагир.
– Всушност, дури и одлуката на Судот за ова прашање охрабри повеќе вести во сите форми на медиуми, како на национално, така и на меѓународно ниво. Ненадејното несакано внимание што ќе предизвика откривањето на неговиот идентитет е едноставно премногу за него – рекле адвокатите.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kevin Spacey (@kevinspacey)

Актерот Ентони Рап, кој се придружи на Ц.Д. во граѓанската постапка против Спејси, тврди дека актерот имал несакан сексуален контакт со него кога имал 14. години. Инцидентот наводно се случил во куќата на актерот во 1986. година.
Да потсетиме, откако започнаа обвинувањата кон Кевин Спејси, тој ја изгуби улогата во серијата „Куќа на карти“ и призна дека е хомосексуалец, и оттогаш не снимал ниту сторил ништо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kevin Spacey (@kevinspacey)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските …