(ФОТО) Полицајците не можеле да поверуваат кога виделе што вози на кровот на Фордот – Го исклучиле од сообраќајот!

ПОЛИЦИЈАТА запрела Форд кој имал нелегално оптеретување на покривот.
Полициската патрола останала во чудо кога добила повик од загрижени возачи за тоа што виделе на патот. Наскоро испратиле патрола и го запреле Фокус во близина на Трнава, педесетина километри северно од Братислава. Компактот од првата генерација на Форд имал огромно оптоварување на покривот, што повеќепати ги надминало дозволените 50 кг. Да не ги спомнуваме обемот и начинот на прицврстување.
Имено, возачот ставил друг автомобил на покривот на Форд. Верувале или не, Форд превезувал Пежо 206 ЦЦ на својот покрив. Според официјалниот извештај, во автомобилот имало пет лица, а возачот е казнет со одземање на возачката дозвола. Сопственикот изјавил дека штотуку го купиле Пежото и го однеле дома, а во исто време немал изговори за лошата состојба на Форд во однос на корозијата, ретровизорите прицврстени со леплива лента и слично. Затоа, не е изненадувачки што Фордот бил исклучен од сообраќај и дека биле извадени неговите регистарски таблички.

loading...

Што се однесува до 206-ката, тој очигледно доживеал несреќа, а голем број делови недостасуваат. Сè на сè, за среќа, возачот на Форд не морал да закочи или нагло да сврти бидејќи сигурно ќе го изгубеше товарот и евентуално ќе ги загрози другите учесници во сообраќајот со материјална штета.

Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 96 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 …