(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една слика во рамките на списанието привлече посебно внимание и беше оценета како крајно провокативна.
Во февруари, популарната манекенка Синди Крафорд наполни 55. години, но секој ден добиваше комплименти дека изгледа совршено.
Нејзиното појавување на насловната страница на бразилскиот „Вог“, како и во едиторијалот, го покажува токму тоа. Судејќи според реакциите на јавноста, моделот изгледа беспрекорно: „Икона“, „Убава“, „Најубавата манекенка досега“, „Останав без здив“, имаше коментари на официјалната страница на Инстаграм на бразилскиот „Вог“ .

 

loading...

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)


 


View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Била СУПЕРМОДЕЛ во 80-тите, а денес ИЗГЛЕДА УШТЕ ПОДОБРО: Таа е доказ дека жените можат УБАВО ДА СТАРЕАТ

Таа чекореше по модните писти во златната ера на супермоделите, кон крајот на осумдесеттите и …