(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот наградената улога во филмот „Бал на чудовишта“.
Она што некои од нејзините обожаватели не знаат е дека таа има дијабетес.
Во текот на снимањето на ТВ серијата „Living Dolls“ во 1989. година глумицата се онесвестила и итно била префрлена во болница. Влегла во дијабетичка кома и била без свест една недела. Кога Хали се разбудила лекарите и рекла дека има дијабетес тип 1. што значи дека е зависна од инсулин. Ќе мора потполно да ја промени исхраната, да го проверува шеќерот во крвта неколку пати дневно, и ќе си става инсулин кога е потребно.Лекарите исто така и кажале и за компликациите кои можат да произлезат од таа состојба, како што се губење на видот, затајување на бубрезите и кардиоваскулрни болести.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Славниот комичар позитивен на коронавирус:„Не го сакате ова, вакцинирајте се!“

Американскиот комичар Крис Рок во неделата објави дека е позитивен на коронавирус и ја искористи …