(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон.
Робин Форд се зачудил кога виде огромен дијамантски питон завиткан на ѕидот од подрумот во неговата куќа во Сиднеј.
Иако не е отровен питон, тоа е сцена на која малкумина би можеле да останат рамнодушни. Форд веднаш повикал експерти за отстранување змии и тие безбедно го преместиле питонот.

Фотографијата е објавена на Фејсбук и брзо станала вирална, а многумина признале дека сметаат дека на нивните срца ќе застанат ако наидат на таква сцена.
Инаку, Австралија има околу 170. различни видови копнени змии. Дијамантскиот питон може да порасне до четири метри и да тежи до 15. килограми.
За среќа на Форд, питонот што го нашол во подрумот не е отровен и генерално се смета за една од најмирните змии, ретко претставувајќи закана за луѓето.

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Методот на Алан Кар со помош на кој милиони луѓе престанале да пушат

„Ако ги следите моите упатства, ќе бидете среќен непушач целиот свој живот“, рекол Ален Кар, …