(Рецепт) БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ – ОВАА СМЕСА ЛЕКУВА ХОЛЕСТЕРОЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Ќе се опоравите брзо, се е природно а состојките ги имате во вашата кујна!

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата, туку и ја намалува количината на холестерол во вашето тело. Оваа мешавина им помогнала на многу луѓе да се опорават со таква брзина што лекарите биле изненадени.

Состојки:
1,5 литар вода, 3 врзопи магдонос со средна големина, 1 кг лимон, многу малку сода бикарбона
Подготовка:измијте го лимонот со сода бикарбона. Оставете го лимонот во ладна вода еден час. Загрејте ја водата додека не зоврие, па оставете да се излади. Откако водата ќе се олади, исецкајте ги лимоните и магдоносот и натопете ги во водата.
Покријте го садот и оставете да стои еден ден. По 24 часа изблендирајте ги состојките.
Упатство: користете 10 мл од оваа смеса дневно.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДИЕТА ЗА ЗАМАСТЕН ЦРН ДРОБ: Внимателно погледнете кои намирници се дозволени, а кои НИКАКО НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ВО ВАШЕТО МЕНИ

Доколку на последниот лекарски преглед ви било кажано дека имате замастен црн дроб, треба да …