Дневен хороскоп за сабота, 15.05.2021: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Фокусирајте го своето внимание во позитивна насока

Овен
Љубов:
Планирајте омилена забава или нова љубовна средба. Некој ве охрабрува да бидете расположени и да преземете емоционална иницијатива.
Работа:
Новите случувања во деловната сцена бараат процена на блиц проценката и брзо прилагодување. Можно е да се импровизира само во одредена мерка.
Здравје:
Обидете се да го разубавите вашето расположение.

Бик
Љубов:
Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Фокусирајте го своето внимание во позитивна насока.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија критика или двосмисленост кога се договарате за избор на заедничка тема.
Здравје:
Важно е да ги користите вашето време и енергија рационално.

Близнаци
Љубов:
Ако ви недостасува нечие присуство, побарајте соодветна замена или личност со која имате слични интереси.
Работа:
Внимавајте на вашата околина повнимателно и променете некои воспоставени навики. Треба да исполнувате нечии критериуми за деловна соработка.
Здравје:
Нема причина да се преценуваат личните можности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот …