(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на Роналдо кога Пирло го извади последните 20 минути

Во драматичниот натпревар од претпоследното коло од Серија А, ЈУВЕНТУС го совлада шампионот Интер со 3:2 и со тоа, во пресрет на последното коло, ги задржа шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.
Јуве замина на одмор со предност од 2-1, за да продолжи да се брани, особено откако во 55-та минута остана со десет играчи, бидејќи Бетанкур мораше да излезе надвор поради два жолти картони.
Во 70-та минута Пирло реши да го извади Роналдо. Во спротивно, Португалецот би протестирал, протестирал и протестирал во такви ситуации. Сега тој го охрабри Мората кој влезе наместо него и се поздрави со Пирло пред да седне на клупата.

Видеото можете да го погледнете ТУКА


Гледавме вистинска драма во последните пет минути. Интер постигна гол, но судијата побара од ВАР да провери дали е сè чисто и дека Лукаку го фаулирал Киелини. По прегледувањето на видеото, тој го призна голот на Белгиецот, а Киелини пожолте.
Сепак, во 88-та минута Иван Перишиќ направи фаул за нов пенал, а Куадрадо беше сигурен од белата точка. Фудбалерите на Интер протестираа, верувајќи дека не станува збор за пенал за Јуве.
Во 92-та минута Брозовиќ доби и втор жолт картон за груб фаул над Куадрадо и мораше да излезе надвор.
Ривалите на Јуве за елитното натпреварување, Милан и Наполи, ќе играат денес: Милан на домашен терен против Каљари, а Наполи оди во Фиренца против Фиорентина. Во последното коло, Јуве игра против Болоња, Милан оди на гости кај Аталанта, која вчера ја освои Лигата на шампионите, а Наполи игра дома против Верона.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …