(ВИДЕО) Одличен рецепт за сите генерации: Феноменална идеја за појадок, ужина или вечера!

Фантастичен оброк со преубав вкус…
Потребно е:
исечен стар леб
За прелив:
2 јајца
100-150 гр сирење
1 лажица павлака
100 мл млеко
50 гр рендан кашкавал
За филот:
200 гр шунка ретко исечена
150 гр листови кашкавал
Подготовка: во чинија издробете го белото сирење, додадете јајца, павлака, млеко и сирење и се’ измешајте добро. Тесен и долг плех покријте со хартија за печење и наредете го лебот.
Кашкавалот (исчен на тенки кришки) ставете го во листовите од шунка, преклопете го на половина и ставете го помеѓу две кришки леб. Пплијте со подготвениот прелив. По површината може да нафрлите рендан кашкавал.
Печете на 220 степени околу 50 минути.


Фото: Принтскрин/Youtube/Bakinakuhinja

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …