(ВИДЕО) Косата и била полна со ПРВУТ, а потоа земала ГАЗИРАН СОК! Ќе останете без текст колку е ефикасно!

За овој третман, потребни ви се состојки што сигурно ги имате во вашиот фрижидер
Заштитен знак на секоја негувана жена е негуваната коса. Сепак, убавиот волумен и сјајната коса можат да бидат оштетени од бели точки на рамената. Освен што изгледа грдо, скалпот може и да чеша, па гребењето ја влошува состојбата на кожата на главата.
За да ја отстраните оваа навистина грда работа на вашата глава, потребни ви се само 3 намирници што сигурно ги имате во фрижидерот.
Видео од ТикТок ќе ви покаже како да ги користите.
Измијте ја косата и потоа исчешлајте ја додека е сè уште влажна. Исцедете сок од лимон на таква влажна коса и истријте ја во скалпот. После ова, нанесете две свежи јајца на вашата коса и добро истријте ги, и на крај исплакнете сè со газиран сок, во овој случај „Спрајт“.

@civan.king99Folgt uns und denn Liken nicht vergessen#foryoupage #fy #fürdich #civanking99 #viral #اكسبلور #حلاق #fürdichseite #foryou #fypシ #v


♬ Ratatata – Zuna


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …