(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен…
Видеото, со скоро три милиони прегледи, прикажува неверојатна сцена врз основа на која не знаеме на чија страна да застанеме.
Двајца вооружени крадци упаднале во продавница во Бразил за да земат пари од касата. Продавачот веднаш ги кренал рацете и се тргнал од патот.
Бабата му понудила пари на разбојникот и никој не го очекувал она што следело.
Покрај него, имало и муштерија, постара жена, која од страв им понудила пари.
Следувало нешто што никој не го очекувал во оваа напната ситуација.
Еден од разбојниците, по нејзината понуда, се приближил и нежно ја бакнал по главата.
Разбојниците исто така имаат срце.
Видеото од овој неверојатен настан, видете го подолу…


FOTO: Printskrin/ Instagram/ RT

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата …